Czym właściwie są

Smykopaki

Wyobraź sobie magiczne pudełko. Kiedy otwierasz jego wieko, za każdym razem cieszy Cię inny widok. Dziś może być to łódź podwodna i ośmiornica, której poplątały się ramiona. Jutro będzie na Ciebie czekać piracki statek i tajemnicza wyspa. Taka jest właśnie Smykopaka. Sprawia, że zajęcia stają się przygodą i czystą radością dla dzieci, a to wszystko otulone jest pięknymi ilustracjami, często również dźwiękiem.

Uwielbiamy Smykopaki! Po pierwszych zajęciach z wykorzystaniem jednej z nich usłyszałam od 5-latki - Kocham logopedię!

Smykopaka to wysokiej jakości zestaw materiałów pozwalający na zrealizowanie atrakcyjnych zajęć logopedycznych. Konspekt zawiera scenariusz uzupełniony o pomoce dydaktyczne. Każde spotkanie ma rytmiczny układ, na który składa się opowiadanie, zabawy związane z tematem przewodnim, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego oraz zadania uwrażliwiające percepcję słuchową. Największą wartością scenariuszy jest dobór tematów, które dzieci lubią i chętnie podejmują się współtworzenia całego spotkania. Zabawa kształtuje ich kreatywność, współpracę oraz rozwija słownictwo. 

Dla kogo są Smykopaki?

Smykopaki są skierowane do logopedów, pedagogów, animatorów zabawy oraz osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających świeżych pomysłów na swoje zajęcia. Zapewniają profesjonalne przygotowanie do pracy odzyskując dla nas trochę czasu wolnego, który inaczej musielibyśmy poświęcić na wymyślanie i przygotowywanie scenariuszy dydaktycznych oraz materiałów do ich realizacji.

Smykopaki są rewelacyjne. Grafika cieszy oko, zestawy dopracowane w każdym calu. Po prostu wyjątkowe

Co znajdę w Smykopace?

Każda Smykopaka jest inna. Razem z jej bohaterami odwiedzamy nowe miejsca, przeżywamy inne historie. Obok scenariusza, który jest sercem Smykopaki, będzie ona również zawierać wybrane elementy z poniższej bazy pomysłów:

 • opowiadanie
 • ilustracje do opowiadania
 • historyjka obrazkowa
 • ćwiczenia aparatu artykulacyjnego
 • materiał dźwiękowy
 • zagadki tematyczne
 • karta do materiału wyrazowego
 • puzzle cienie
 • eksperymenty
 • zabawa słuchowo-ruchowa
 • zabawa ruchowa
 • zabawa słuchowa
 • analiza i synteza wzrokowa
 • wklejka do zeszytu
 • kolorowanka
 • szeregi
 • sekwencje
 • ćwiczenia motoryki małej
 • gra planszowa
 • materiał zdjęciowy
 • materiał sensoryczny
 • wierszyk-masażyk
 • karty memory
 • zaoszczędzony czas wolny

Podstawą każdej paki jest scenariusz z propozycją zabaw logopedycznych. Jednak mnogość materiałów, która scenariusz uzupełnia, połączona z niewielką dawką Twojej kreatywności może stworzyć całkowicie nowe spotkanie. Zrealizuj zajęcia zgodnie ze scenariuszem, potem spróbuj stworzyć własne zabawy, wykorzystując udostępnione pomoce. Szybko okaże się, że jedna smykopaka to wiele możliwości na ciekawe zajęcia.

Kupuj świadomie

Każda paka została przetestowana na dzieciach!

Katarzyna Stempień

Autorka Smykopak, logopeda, wykładowca UAM, popularyzatorka logopedii kreatywnej.

Przejdź do sklepu


Pytania i odpowiedzi

Co potrzebne jest do obsługi paki?

Podstawą paki jest standardowy dokument PDF, a w dodatkach możesz znaleźć pliki multimedialne, najczęściej w formacie MP3. W dzisiejszych czasach każdy system powinien domyślnie obsługiwać te formaty. Oczywiście niezbędna będzie też drukarka - możesz wydrukować pakę w domu albo skorzystać z usług pobliskiej drukarni.

W sklepie widzę tylko dwie paki, czy jest ich więcej?

Pod dwoma najnowszymi pakami znajduje się link pokaż wcześniejsze paki, po kliknięciu pokażą się uprzednio wydane paki.

Jakie są dostępne metody płatności?

Aktualnie płatności można dokonać jedynie wpłacając środki standardowym przelewem bankowym. Przy przepisywaniu możesz skorzystać z kodu QR (jeśli Twoja aplikacja bankowa je obsługuje).

Co to jest kod QR?

Kod QR zawiera zakodowane dane przelewu, dzięki temu, zamiast je przepisywać ręcznie korzystamy z opcji skanuj kod QR w naszej mobilnej aplikacji bankowej, kierujemy aparat na wyświetlony kod, sprawdzamy czy nie ma żadnych przekłamań i zatwierdzamy.

Czy mogę zmienić swoje zamówienie?

Zamówienie zostaje złożone dopiero w momencie wysłania przez Ciebie przelewu, do tego momentu możesz je dowolnie modyfikować lub nawet anulować.

Czy mogę anulować swoje zamówienie?

Zamówienie zostaje złożone dopiero w momencie wysłania przez Ciebie przelewu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś(-eś) nie musisz nic anulować. Jeżeli przelew został już nadany, nie ma możliwości anulowania zamówienia.

Kiedy otrzymam zamówioną pakę (lub paki)?

Realizacja zamówienia następuje w przeciągu 24-48 godzin od zaksięgowania wpłaty. Staram się, aby było to jak najszybciej.

Pamiętaj proszę, że wpłaty są księgowane tylko w dni robocze i tak przelew nadany w piątek wieczorem dotrze do mnie dopiero w poniedziałek w późniejszych godzinach.

Minął już wskazany czas, a ja nadal nie otrzymałam paki, co robić?

Najpierw sprawdź proszę w swojej poczcie foldery spam lub oferty. Niektórzy dostawcy poczty nadgorliwie starają się porządkować naszą skrzynkę pocztową. Jeżeli nadal nigdzie nie możesz odnaleźć maila z instrukcjami, proszę skontaktuj się ze mną.

Czy mogę kupić komuś pakę na prezent?

W zamówieniu podajemy adres email, na który zostanie wysłana paka (lub paki). Jeśli chcesz zrobić komuś prezent wystarczy podać jego adres email. Pamiętaj, żeby uprzedzić daną osobę, tak aby nie przegapiła maila z dostawą.

Mam problemy z tytułem przelewu, jak rozwiązać ten problem?

Niektóre banki posiadają archaiczne ograniczenia co do znaków w tytule przelewu. Jeżeli Twój bank blokuje możliwość dokonania transakcji, proszę nie próbuj zmieniać tytułu samodzielnie, a najpierw skontaktuj się ze mną.

Czy Smykopaka ma coś wspólnego ze Smykoterapią?

Smykopaka jest efektem pracy i doświadczenia Kasi Stempień, która stworzyła Smykoterapię. Są nierozerwalne, tworzone z miłością i dbałością o szczegóły. Smykopaka to materiały do wykorzystania w trakcie zajęć. Na Smykoterapii możesz zobaczyć jak wykorzystuje je w praktyce ich autorka.

Jak zapisać się do lub wypisać się z Newslettera?

Na powiadomienia mailowe o nowych pakach możesz zapisać się podczas zakupów lub na tej stronie.

Wypisać możesz się klikając w link wypisz, który znajduje się w każdym mailu, a także usunąć swój adres z listy na tej stronie.

Czy mogę podzielić się paką z innymi osobami?

Nie. Cena paki obejmuje licencję na wykorzystywanie tylko przez jedną osobę i jest przypisana do konkretnego adresu email. Nie udostępniaj jej osobom trzecim, ponieważ możesz zablokować sobie możliwość pobierania materiałów w przyszłości.

Czy można nabyć już wydrukowaną pakę?

Nie. Obecnie nie ma takiej możliwości.

Czy można zaprenumerować przyszłe Smykopaki?

Na razie nie. Być może wprowadzę takie rozwiązanie w przyszłości.